Indrek Saul – Kasvustrateegia coach
Selle artikli lugemiseks kulub sul vaid 2 minutit.

Ahoi kriisijälgijad!

Mulle tundus kuni viimaste päevadeni, et kriisijuhid on kevadest õppust võtnud ja juhtimine on kontrolli all. Aga võta näpust. Toompealt tulevad vastuolulised teated, segane jutt ja tagatipuks on Terviseameti andmehõive endiselt kiviajas. Mul oli naiivne lootus, et segadused ja hilinemised andmete sisestamisel ja avaldamisel on korda saadud, aga tuhkagi. Sellest eraldi pikem lugu siin.

Nädal tagasi kirjutasin lootusrikkalt, et trendi jätkudes näeme jõulude aegu epideemia haripunkti. Ja kohe järgmise päev suutis Terviseamet järjekordselt kuskilt sahtlipõhjast sadu uusi diagnoose leida ja lootus kahanes õhkõrnaks. Tänast analüüsi kirjutades on mul kahtlus, et paari päeva pärast on andmetes jälle „täpsustusi“ tehtud ja kõik järeldused on vastu taevast. Saame näha. Kahetsusväärselt avaldab Terviseamet kõige suurema võimaliku hilinemisega laekuvaid andmeid epideemia kulgemise kohta „infosüsteemi laekumise aja järgi“. Mis on umbes sama tark tegu, kui kindral juhiks lahingutegevust selle järgi, millal staabikirjutaja langenute arvud kord nädalas vihikusse kirjutab, mitte selle järgi, millal arvud rindelt staapi jooksvalt laekuvad. Mina jälgin seetõttu diagnoose testi tegemise kuupäeva, mitte tervise infosüsteemi avaldamise kuupäeva järgi. Aga no seal on endiselt korralagedus, paarsada testi siia-sinna kirja panemata jätta on tavaline.

Õnneks on meil statistilised vahendid sellistest jamadest läbinägemiseks. Halb lugu on endiselt see, et läbinägemine on halvemal juhul kolm nädalat nakatumistest maas.

Mida siis analüüs näitab?

Selle mööndusega, et järgmistel päevadel võivad andmed veel oluliselt muutuda, on üldine pilt Eesti püsinud muutumatuna. Täna küll keeras jooksev trend noka allapoole, aga nagu ütlesin, ära hõiska enne… pühapäeva?

Maakondade vaates on pilt üsna erinev.  Harjumaal on levik hakanud kiirenema, Pärnus samuti.  Ida-Virumaal on epideemia stabiliseerunud, Tartus haripunkt möödas. Harjumaa kohta on teada, et enamus epideemiast asub Tallinnas, Lasnamäel. Nii et lugupeetud kriisikomisjoni juht hr Ratas, palun tegelege oma elektoraadiga!

Lootus, et Eestis epideemia pöördepunkt jõulude ajal saabub, on väike. Aga kui Tallinnas, eriti Lasnamäel olukord kontrolli alla saadakse, mine tea.

Seniks, oleme rõõmsad, kanname maski ja püsime terved!

Hakkas huvitav?
Loe siit lisaks selle kohta, kes ma olen ja mida ma teen.


 

Kui sa tahad olla edukas strateegiline juht, siis pead sa kindlasti:

Indrek Saul
Ettevõtte kasvustrateeg


Anna mulle kaks päeva aega ning ma aitan sinu ettevõtte käibe 2 korda kiiremini kasvama panna.


Siit leiad kasulikku lugemist