Indrek Saul – Ärikasvu ja strateegilise juhtimise coach
Selle artikli lugemiseks kulub sul vaid 1 minut.

Ajaleht “Pealinn” küsis minult, mida arvan turismisektori riiklikust toetamisest. Olen seisukohal, et valitsusel tuleb panustada suurtele ja konkurentsivõimelistele ettevõtetele.

Rasketest aegadest läbi tulemisel peaks aitama ennekõike neid ettevõtteid, mis on olulised Eesti rahvusvahelise konkurentsivõime säilitamiseks.

ärikasv indrek saul

Rahakülv lennukilt ei ole mõistlik, sest teoreetiliselt võiks ju valitsus anda likviidsusabi kõigile hädas ettevõtetele. Kuid kõigi jaoks ei jätku raha ja seetõttu tulebki teha valikuid. Valitsusel tuleb otsustada, millised ettevõtted on konkurentsivõime osas Eestile kõige olulisemad.

Näiteks Soome, Rootsi, Läti, Leedu pole mitte ainult sõbrad, vaid ka konkurendid. Rasketest aegadest läbi tulemisel peaks aitama ennekõike neid ettevõtteid, mis on olulised Eesti rahvusvahelise konkurentsivõime säilitamiseks.

Minu arvates tuleks meie valitsusel mõelda turismi toetamisel, kust kohast tuleb kõige kiiremini kasv, kui kriis taandub. Ilmselgelt võib lennuliiklusega esineda muresid veel väga kaua, samas kui laevades pole inimesed niivõrd kokku pakitud. Laevadega taastub turism seega ilmselt kõige kiiremini ja nende hoidmiseks tuleks seega ressurssi hoida.

Mis puudutab küsimust, milliseid turismiettevõtteid ja hotelle vee peal hoida, siis tuleks keskenduda samuti kõige konkurentsivõimelisematele.

Mitte kõik ei jää kriisis ellu. Nii ebaloogilisena kui see ka ei kõla – valitsusel tuleks toetada suuri. Näiteks üks Tallink võrdub umbes mitme tuhande väikeettevõttega. Nii ka hotellide puhul. Kui Soome turiste hakkab jälle rohkem käima, peavad hotellid olema võimelised neid kohe teenindama.

Loe pikemat teemakäsitlust siit:
HUKKUVA TURISMI HOTELL: Kas reisimajandust tuleks toast külma kätte tõsta või ikkagi soojas hoida?

Hakkas huvitav?
Loe siit lisaks selle kohta, kes ma olen ja mida ma teen.


 

Kui sa tahad olla edukas strateegiline juht, siis pead sa kindlasti:

Indrek Saul
Ettevõtte kasvustrateeg


Anna mulle kaks päeva aega ning ma aitan sinu ettevõtte käibe 2 korda kiiremini kasvama panna.


Siit leiad kasulikku lugemist